Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia poszukiwawcze dla OSP Kolno

 
Koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz siedmiu ratowników specjalizujących się w poszukiwaniach osób zaginionych przeprowadziło szkolenie dla druhów z OSP Kolno właśnie z zakresu poszukiwań. Główni instruktorzy ratownicy medyczny Jakub Brzeziak oraz Jakub Zimnoch to współpracownicy i instruktorzy szkoleń prowadzonych przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie, a zarazem jedni z najbardziej doświadczonych poszukiwaczy terenowych w tej części kraju. Przez dwa dni w godzinach popołudniowych członkowie naszego zespołu przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne dla druhów OSP Kolno. Strażakom przekazana została wiedza między innymi z zakresu innowacyjnych metod poszukiwawczych, współpracy z poszukiwaczami, obsługi specjalistycznych urządzeń GPS, czy pierwszej pomocy. Drugiego dnia wszyscy udali się na ćwiczenia terenowe w kompleksie leśnym. W terenie zaprezentowaliśmy mobilne centrum poszukiwań zabudowane na samochodzie mercedes sprinter. - Cieszy mnie fakt, że druhowie z OSP Kolno tak chętnie wzięli udział szkoleniu z taktyki działań poszukiwawczych, na którym obecnych było około 20 osób. Zajęcia teoretyczne odbywały się w gościnnych pomieszczeniach parafii Chrystusa Króla w Kolnie. Dziękuje druhom i ratownikom Nadziei za koleżeńską atmosferę! - powiedział koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja rat. medyczny. ks Radosław Kubeł To już kolejne tego rodzaju szkolenie przeprowadzone w naszym rejonie i drugie w Kolnie. W lutym w taki sam sposób przeszkoleni zostali funkcjonariusze Policji z Kolna oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. - W chwili działań ratowniczych i poszukiwawczych nie ma czasu na naukę sprzętu, czy naukę technik poszukiwawczych. Celem jest odnalezienie zaginionego w jak najlepszej kondycji zdrowotnej i jak najszybciej, dlatego takie ćwiczenia, które przeprowadzamy są bardzo istotne. Wiedza, którą przekazujemy kilka razy przydała się służbom w prawdziwych działaniach. Chce przypomnieć Grupa Ratownicza Nadzieja to również Ochotnicza Straż Pożarna, dlatego tego typu zajęcia dla druhów OSP są dla nas jeszcze bardziej budujące. - powiedział zastępca koordynatora GRN rat. med. Jakub Brzeziak.

 


Grupa Ratownicza Nadzieja
 
Data pliku video: 2018-05-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola