Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Edukacji Narodowej

Data publikacji: 2018-10-16, Data modyfikacji: 2018-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 
12 i 15 października br., szkołach prowadzonych przez powiat kolneński odbyły się uroczystości związane ze Świętem Edukacji Narodowej. W Zespole Szkół Technicznych z okazji Dnia Edukacji Narodowej podjęto gości z Niemiec: Panie Julię Reichmann i Katrin Les-Landsberger. Obie nauczycielki pochodzą z niemieckiej szkoły zawodowej, z którą ZST od trzech lat prowadzi wymianę uczniów w zawodzie technik mechanik. Spotkanie miało również charakter roboczy i służyło przygotowaniu kolejnego planu finansowego i wniosku składanego do organizacji międzynarodowej- Deutsch-Polnisches Jugendwerk ( Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży) o dofinansowanie projektu. Za przygotowanie, opracowanie i rozliczenie wniosku odpowiedzialna jest Pani Urszula Banach nauczycielka języka niemieckiego oraz Pani Julia Reichmann- koordynatorka europejskich partnerstw szkół i programu: „ Erasmus+”. W ramach współpracy w czerwcu b.r szkolnego młodzież z Kolna wyjedzie do Dillenburg, celem wspólnej budowy maszyny do pozyskiwania miodu balsamicznego. Zaś za techniczną stronę projektu odpowiada Pan Jacek Trzonkowski. W organizowanych wydarzeniach udział wziął Starosta Kolneński Stanisław Wiszowaty. W obu szkołach Starosta życzył nauczycielom i pracownikom szkół sukcesów zawodowych i osobistych, zapału do pracy z uczniami oraz odkrywania nieznanych jeszcze obszarów osobistego rozwoju.   Podczas akademii, Starosta wręczył swoje nagrody dla wyróżniających się swoją pracą nauczycieli. Nagrody otrzymali Pani Katarzyna Pikulińska Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie oraz Pan Eugeniusz Gromadzki Dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie,

Pełna treść wiadomości na: powiatkolno.pl/index.php/dla-mieszkancow/492-dzien-edukacji-narodowej-3
powiatkolno.pl, Źródło artykułu: powiatkolno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola