Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolno / Kampania skupu ziemniaka

Data publikacji: 2017-08-29, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolno / Kampania skupu ziemniaka

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. informuje o rozpoczęciu kampanii skupu i przerobu ziemniaka. Spółka współpracuje z ponad 1300 plantatorami z centralnej, wschodniej i północno-wschodniej Polski. Planowane jest pozyskanie 230 tysięcy ton ziemniaków w okresie od sierpnia do grudnia 2017, które zostaną przetworzone na: skrobię ziemniaczaną, glukozę krystaliczną i maltodekstrynę, syropy glukozowe, grysik, płatki, białko ziemniaczane.

„Dbając o swoich plantatorów i szanując ich pracę, PEPEES S.A. w tym roku będzie przyjmował ziemniaki całą dobę. Zależy nam na płynności, nie chcemy, aby przewoźnicy musieli stać w kolejkach.” – podkreśla Prezes spółki Wojciech Faszczewski i dodaje: „spółka będzie wypłacała pieniądze za dostawy terminowo.”

Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla także, że: „najważniejszym aspektem współpracy z plantatorami i rolnikami stanowi partnerskie podejście do wzajemnej współpracy oraz zachowanie postawy otwartości i wzajemnego zrozumienia. Jako spółka pragniemy wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom plantatorów, z którymi budujemy trwałe relacje tak biznesowe, jak i personalne”.

Uprawa ziemniaka w celu przetworzenia go na skrobię i jej pochodne pełni ważną rolę w sektorze polskiego rolnictwa. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. nieustannie wspiera rozwój naszego rolnictwa poprzez wieloletnią i stabilną współpracę z dużą grupą plantatorów. Zachowując indywidualne podejście do każdego z plantatorów, zapewniony jest bezpośredni wpływ na kontrolę i uzyskanie ziemniaków o najwyższej jakości. Przekłada się to na wysoką jakość produktu końcowego i powoduje, że Spółka prowadząc działalność w branży produkcji skrobi, stanowi istotny element w sektorze przetwórstwa spożywczego w naszym regionie.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola