Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Marszałek na sesji Powiatu Kolneńskiego

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 31 sierpnia 2018 roku w miejscowości Chmielewo doszło do spotkania Starosty Kolneńskiego Stanisława Wiszowatego z Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku p. Józefem Sulimą. Na spotkaniu omówiono dotychczasowy postęp prac przy remoncie drogi wojewódzkiej nr 647 łączącej Stawiski z Kolnem. Uzgodniono, że prace remontowe będą kontynuowane w 2019 r. Wstępnie ustalono zakres remontu do zrealizowania w przyszłym roku. Dyrektor Sulima zapewnił, że w 2019 roku zostanie wyremontowany fragment tej drogi o długości ok. 4 km. tj. dwukrotnie dłuższym niż wykonano dotychczas. Te zamierzenia potwierdził członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Stefan Krajewski, który gościł na sesji Rady Powiatu Kolneńskiego w tym samym dniu. Pan. S. Krajewski zapowiedział, że prace remontowe na drogach wojewódzkich (nr 647 i nr 648) przebiegających przez Powiat Kolneński będą kontynuowane w 2019 r. Pan Marszałek poinformował ponadto, iż w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z Zarządem Powiatu Kolneńskiego na dofinansowanie Warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych w Kolnie. Projekt przewiduje remont pomieszczeń oraz zakup wyposażenia w postaci obrabiarek, komputerów i maszyn na kwotę około 4 mln złotych.

Pełna treść wiadomości na: powiatkolno.pl/index.php/dla-mieszkancow/466-marszalek-na-sesji-powiatu-kolnenskiego
powiatkolno.pl, Źródło artykułu: powiatkolno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola