Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mistrzowie Podlaskiej Agroligi 2018 - Milena i Kamil Chodniccy

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Agroliga to konkurs o ponad 25-letniej historii. Co roku wyłania liderów agrobiznesu i właścicieli najlepszych gospodarstw w poszczególnych województwach, a w kolejnym etapie – w kraju.Tegoroczni Mistrzowie - Milena i Kamil Chodniccy – prowadzą w Kumelsku, gm. Kolno gospodarstwo rolne o powierzchni 84 ha, specjalizujące się w produkcji mleka krowiego wysokiej, jakości. Produkcja roślinna i struktura zasiewów podporządkowana jest pod potrzeby żywieniowe zwierząt. Należące do nich stado podstawowe liczy 127 sztuk krów mlecznych o średniej wydajności 9 200 litrów w laktacji. Sprzedaż mleka za ostatni rok wyniosła 875 tys. litrów w klasie ekstra.Rolnicy utrzymują bydło w nowoczesnej wolnostanowiskowej oborze wyposażonej w dwa roboty udojowe, robot do czyszczenia ruszt, 2 czochradła, automatyczny mikser do gnojowicy, elektryczne kurtyny, oświetlenie ledowe, agregat prądotwórczy. Każda sztuka w stadzie jest indywidualnie monitorowana. Gospodarstwo spełnia standardy unijne pod względem dobrostanu zwierząt i ochrony środowiska.Rodzice państwa Chodnickich modernizowali gospodarstwo korzystając z funduszy pomocowych dla rolnictwa, takich jak: „Modernizacja gospodarstw rolnych” i „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Młodzi następcy, z myślą o przejęciu całego gospodarstwa, skorzystali już z działania „Premia dla młodych rolników” oraz „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Obejście gospodarstwo jest estetycznie zagospodarowane. W ogródku są atrakcyjne nasadzenia. Gospodarze są otwarci na współpracę, cenieni w swoim środowisku za zaradność, życzliwość i pomoc sąsiedzką.

Pełna treść wiadomości na: powiatkolno.pl/index.php/dla-mieszkancow/480-mistrzowie-agroligi-2018-milena-i-kamil-chodniccy
powiatkolno.pl, Źródło artykułu: powiatkolno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola