Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Kolnie

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
11 listopada 2018r. w Kolnie została upamiętniona 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. za ojczyznę w kościele pw. św. Anny w Kolnie, celebrowaną przez ks. kan. Stanisława Uradzińskiego Dziekana Kolneńskiego. Po mszy o godz. 12 odśpiewano hymn państwowy oraz zapalono znicze i złożono kwiaty pod pomnikami Żołnierzy Niezłomnych, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Sybiraków i Deportowanych oraz pod Pomnikiem Niepodległości w parku miejskim. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta na uroczystości, których głównym celem było odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz złożenie wieńców i zniczy. Przy pomniku przemówienie okolicznościowe wygłosił Burmistrz Miasta Kolna Andrzej Duda. Cała ceremonię uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołów działających przy KOKiS oraz apel poległych w wykonaniu harcerzy. W dalszej kolejności pochód przemaszerował na Cmentarz Komunalny, po drodze zatrzymując się przy Dębie Wolności i Pomniku Solidarności. Na cmentarzu odmówiono modlitwę za poległych o wolną ojczyznę, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie poległych pod Lemanem i grobie Nieznanego Żołnierza. Udział w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości wzięli: przedstawiciele duchowieństwa, zastępca prezesa ARiMR Beata Orzołek, dyrektor biura poselskiego Posłanki RP Bernadety Krynickiej – Iwona Łada, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Starosta Kolneński Stanisław Wiszowaty, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Mieczkowski wraz z radnymi, żołnierz NSZ Stefan Kownacki, komendant Powiatowej Komendy Policji w Kolnie, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie, OHP, dyrektorzy i nauczyciele kolneńskich placówek oświatowych, dyrektorzy, prezesi i pracownicy powiatowych oraz miejskich jednostek i zakładów pracy, przedstawiciele organizacji społecznych oraz mieszkańcy miasta. Po uroczystościach zaproszeni goście oraz mieszkańcy Kolna udali się na  symboliczna „grochówkę” przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kolnie.

Pełna treść wiadomości na: powiatkolno.pl/index.php/dla-mieszkancow/498-obchody-swieta-odzyskania-niepodleglosci-w-kolnie
powiatkolno.pl, Źródło artykułu: powiatkolno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola