Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odnawialne Źródła energii w Gminie Mały Płock

Data publikacji: 2018-08-17, Data modyfikacji: 2018-08-19
A A AWydrukDrukuj  
 
14 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego Wójt Gminy Mały Płock Józef Dymerski oraz skarbnik Małgorzata Kućko podpisali umowę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Zarząd województwa reprezentowali marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno. Projekt dotyczy zakupienia i montażu 122 instalacji wykorzystujących energię słoneczną w gminie Mały Płock. Aż 86 z nich to kolektory słoneczne, natomiast 36 to panele fotowoltaiczne. Będą one umieszczone na dachach, elewacjach, budynkach gospodarczych lub na gruntach przy budynkach należących do mieszkańców gminy. Wartość projektu została założona na poziomie 1,8 mln zł, natomiast dofinansowanie na poziomie 1,3 mln zł. Źródło: zdjęcia i treść "www.wrotapodlasia.pl"

Pełna treść wiadomości na: malyplock.pl/index.php/wiadomosci/579-odnawialne-zrodla-energii-w-gminie-maly-plock
malyplock.pl, Źródło artykułu: malyplock.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola