Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prace konserwatorskie przy zabytku w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Turośli

Data publikacji: 2018-08-22, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
21 sierpnia 2018 r. nastąpił odbiór zadania „Konserwacja polichromii stropu kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Turośli-II etap”, która miała na celu przywrócenie najstarszych dekoracji malarskich z lat 1872 i 1898. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych w 2016 roku. Przywrócona wartość historyczna dekoracji malarskich wpłynie na poprawę estetyki wnętrza kościoła oraz podniesie jego wartość historyczną. Umożliwi ona szerokiemu gronu mieszkańców i osób zwiedzających zapoznanie się ze sztuką malowania obiektów sakralnych w tym okresie Komisja składająca się z przedstawicieli: Inwestora, Konserwatora Zabytków, Starostwa Powiatowego oraz Wykonawcy stwierdziła, że konserwacja została wykonana prawidłowo, zgodnie z zasadami sztuki konserwatorskiej i nie wniosła uwag do wykonanych prac konserwatorskich przy obiekcie. Wartość brutto wykonanych robót wynosi: 389 999,94zł. z czego: 10 000 zł to dotacja Powiatu Kolneńskiego, 300 000zł. dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 30 000zł. dotacja Samorządu Województwa Podlaskiego środki własne 49 999,94zł.

Pełna treść wiadomości na: powiatkolno.pl/index.php/dla-mieszkancow/459-prace-konserwatorskie-przy-zabytku-w-kosciele-pw-sw-jana-chrzciciela-w-turosli
powiatkolno.pl, Źródło artykułu: powiatkolno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola