Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej pieniędzy na poprawę warunków w służbie zdrowia otrzyma Szpital Ogólny w Kolnie

Data publikacji: 2018-07-26, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach projektu inwestycyjnego pn. „Poprawa efektywności i dostępności do świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Ogólnym w Kolnie”, który realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa VIII: Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie: 8.4 Infrastruktura społeczna, Poddziałanie: 8.4.1. Infrastruktura ochrony zdrowia zaplanowany jest remont Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, remont sali pooperacyjnej Oddziału Chirurgii Ogólnej, zakup nowoczesnego wyposażenia na potrzeby oddziału i sali pooperacyjnej. Wszystko po to, aby pacjenci mieli lepszy dostęp do świadczeń medycznych w zakresie chorób układu kostno-mięśniowo-stawowego oraz układu krążenia. Z ulepszonych usług ma skorzystać 1086 osób. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 3 809 tyś. zł, natomiast wartość dofinansowania projektu z Unii Europejskiej to kwota – 2 268 tyś. zł., wkład własny to kwota: 1 541 tys., w tym wkład powiatu kolneńskiego wyniesie w 2018 roku – 1 128 tyś. zl., a w 2019 roku – 376 tys. zł. Pozostałą część wkładu własnego w wysokości 37 tyś. zł.  pokryje Szpital Ogólny. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego umowę z dyrektorem Szpitala Ogólnego w Kolnie Panią Krystyną Marianną Dobrołowicz podpisali marszałkowie województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński i Maciej Żywno. W uroczystości udział wziął także Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Ponadto Powiat Kolneński złożył wniosek do Wojewody Podlaskiego o udzielenie dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa w kwocie 1 700 000 zł. na dofinansowanie zakupu 32-rzędowego tomografu komputerowego. Ogólna wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 2mln zł.  Wkład własny zostanie pokryty z dotacji powiatu kolneńskiego w wysokości 400 000 zł. oraz Szpitala Ogólnego w Kolnie w kwocie 40 tyś. zł. Projekty uchwał w tej sprawie zostały przyjęte przez Zarząd Powiatu i skierowane pod obrady Sesji Rady Powiatu Kolneńskiego w dniu 1 sierpnia 2018r.

Pełna treść wiadomości na: powiatkolno.pl/index.php/dla-mieszkancow/451-wiecej-pieniedzy-na-poprawe-warunkow-w-sluzbie-zdrowia-otrzyma-szpital-ogolny-w-kolnie
powiatkolno.pl, Źródło artykułu: powiatkolno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola