Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote Gody

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak co roku w ramach odpustu parafialnego Przemienienia Pańskiego w parafii Mały Płock miały miejsce uroczystości związane z małżeńskimi jubileuszami. Jest to dzień do wyrażenia gratulacji małżonkom za ich wspólną, długoletnią miłość małżeńską. W centrum zawsze stają złoci jubilaci oraz pozostałe pary małżeńskie z różnym stażem wspólnego życia. Na początku liturgii ks. proboszcz powitał zgromadzonych wiernych wraz z jubilatami. Z imienia i nazwiska podziękował im za przykład małżeńskiego i rodzinnego życia. Kaznodzieja odpustowy, ks. kan. Jacek Kotowski wiele miejsca poświęcił sprawom związanym z trwałością i nierozerwalnością związku małżeńskiego. Wskazał na potrzebę wierności przysiędze małżeńskiej w duchu wiary i pokory samych małżonków. Po homilii jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Z rąk kapłanów otrzymali obrazek św. Rodziny. Następnie przez pana Wójta Józefa Dymerskiego zostali odznaczeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał sam wójt w towarzystwie zastępcy kierownika USC w Małym Płocku Radosława Borawskiego.

Pełna treść wiadomości na: malyplock.pl/index.php/wiadomosci/573-zlote-gody-2
malyplock.pl, Źródło artykułu: malyplock.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola