Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt "Nowy wymiar kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie"

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Projekt „Nowy wymiar kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie” jest realizowany przez Powiat Kolneński reprezentowany przez Zespół Szkół Technicznych w Kolnie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na lata 2014-2020. W dniu 9 października 2018 r. została podpisana umowa o dofinansowanie Projektu nr UDA-RPPD.08.02.01-20-0035/18-00 pomiędzy Powiatem Kolneńskim a „Instytucją Zarządzającą RPOWP”. Całkowita wartość inwestycji wynosi 3 887 722,22 zł brutto, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 3 304 563,87 zł brutto. Celem ogólnym projektu jest dostosowanie oferty kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez remont i modernizację budynku oraz zakup nowego parku maszynowego niezbędnego do prowadzenia kształcenia w warunkach zbliżonych do środowiska zawodowego. W ramach projektu zostanie przeprowadzony remont i modernizacja instalacji elektrycznej sal zajęć praktycznych (warsztatów), uwzględniając dostosowanie obiektów do potrzeb osób z niepełnosprawnością, zakup nowoczesnego wyposażenia parku maszynowego (bazy dydaktyczno-technicznej w sprzęt, narzędzia i urządzenia służące doskonaleniu zawodowemu i praktycznej nauce zawodu). W dniu 19 października 2018 r. w wyniku pierwszego z dwóch postępowań w ramach projektu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego została podpisana umowa z Wykonawcą ROB-BUD Robert Karasiński, Tarachy 5, 19-230 Szczuczyn na „Przeprowadzenie remontu budynku warsztatów wraz z modernizacją instalacji elektrycznej w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie” na kwotę 1 014 742,20 zł brutto. W tym samym dniu został przekazany Wykonawcy teren budowy. Wykonawca do dnia 31.12.2018 r. wykonał następujące prace w pomieszczeniach kuźni, spawalni, obróbki ręcznej i rozdzielni: zerwanie  boazerii  ze ścian; rozbiórkę posadzki  betonowej; podłogi drewnianej z legarami w pomieszczeniu rozdzielni robót; zebranie nadmiaru podłoża gruntowego; wykonanie podkładu betonowego o gr. 10 cm; rozebranie starej kuźni, rozbiórkę starej instalacji elektrycznej. Zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na dzień 31 sierpnia 2020 r.  

Pełna treść wiadomości na: powiatkolno.pl/index.php/dla-mieszkancow/514-projekt-nowy-wymiar-ksztalcenia-zawodowego-w-zespole-szkol-technicznych-w-kolnie
powiatkolno.pl, Źródło artykułu: powiatkolno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolneński - powiat w zachodniej części  województwa podlaskiego z siedzibą w Kolnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Grabowo, Kolno, Mały Płock, Turośl i Stawiski zajmując powierzchnię 939,73 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Pisa ze szlakiem kajakowym, rezerwat przyrody Ciemny Kąt, obszar chronionego krajobrazu Równina Kurpiowska i Dolina Dolnej Narwi, Puszcza Kurpiowska oraz liczne pomniki przyrody. Do atrakcji turystycznych zalicza się Izby Regionalne w Domu Kultury w Kolnie i Turośli oraz liczne zabytkowe kościoły np. w Kolnie, Małym Płocku, Turośli czy Stawisku.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie; teren powiatu posiada predyspozycje do rozwoju rolnictwa ekologicznego.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 63.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola